Ўзбекистон Республикаси Адлия вазирлигида адлия органлари ва муассасалари томонидан 2015 йилнинг 9 ойи давомида амалга оширилган ишлар ва келгусида қилиниши лозим бўлган вазифаларга бағишланган кенгайтирилган йиғилиш ўтказилди.
20
Оn-line тизимдан самарали фойдаланинг!
Маълумки, бугунги кунда иқтисодиётнинг муҳим таркибига айланган кичик бизнес ва хусусий тадбиркорлик соҳаси ички бозорни халқ эҳтиёжи учун зарур бўлган маҳсулотлар билан тўлдиришнинг асосий манбаи бўлиб хизмат қилмоқда.
Фавқулодда ва техноген вазиятлар бўйича огоҳлик давр талаби
Жиззах вилояти адлия бошқармасида Ўзбекистон Республикаси Вазирлар Маҳкамасининг “Аҳолини зилзилалар оқибатида юзага келган фавқулодда вазиятларда (табиий ва техноген тусдаги) ҳаракат қилишга тайёрлаш комплекс дастурини тасдиқлаш тўғрисида”ги қарори ижросини таъминлаш мақсадида “Зилзила оқибатида юзага келган фавқулодда вазиятларда аҳолининг хавфсизлигини таъминлаш” мавзусида семинар бўлиб ўтди.
Тадбиркорлик соҳасига оид қонунчиликнинг такомиллашуви
Адлия вазирлиги томонидан ташкил этилган навбатдаги матбуот анжумани “Тадбиркорлик соҳасига оид қонунчиликнинг такомиллашуви” мавзусига бағишланди.
Қонун лойиҳасининг мазмун-моҳияти
Ўзбекистон Республикаси Адлия вазирлигида “Маъмурий тартиб-таомиллар тўғрисида”ги Қонун лойиҳасининг мазмун моҳияти” мавзусида давра суҳбати ўтказилди.